Wycieczka do Bochni i Krakowa

10 czerwca pojechaliśmy wraz z opiekunami autokarem do Bochni. Na parkingu przed kopalnią zastaliśmy bardzo dużo dzieci z różnych stron Polski oraz obcokrajowców oczekujących na zjazd windom do wnętrza kopalni. Nasz spacer z przewodnikiem trwał około 3 godzin. W tym czasie przewodnik opowiadał nam bardzo ciekawie o historii kopalni, o pracujących w niej ludziach, sposobach wydobycia soli, narzędziach jakimi posługują się pracujący tam robotnicy. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się również o historii kopalni: kto był założycielem, kim byli kolejni zarządcy i właściciele kopalni. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści pana przewodnika. Obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów oraz wzbogaciliśmy naszą wiedzę.

Następnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Krakowa. Odwiedziliśmy Smoczą jamę oraz ziejącego ogniem smoka po czym udaliśmy się na dziedziniec Wawelu. Pobyt w Krakowie Zakończyliśmy spacerem po Rynku Głównym.

W drodze powrotnej do Zakopanego zatrzymaliśmy się w McDonald’s gdzie z wielkim apetytem spałaszowaliśmy nasze ulubione zestawy. Był to dzień pełen wrażeń.

Ułatwienia dostępu