Warsztaty w wiosce festiwalowej.

W tym roku razem z opiekunami wybraliśmy się na 53 Międzynarodowy Festiwal Folklory Ziem Górskich w Zakopanem, oraz mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w warsztatach w wiosce festiwalowej.

Festiwal odbywający się końcem wakacji w Zakopanem to doskonała okazja na fascynujące spotkanie z z bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, śpiewu, tańca, strojów, rzemiosła oraz kuchni. Połowa sierpnia w Zakopanem to wyjątkowy czas pełen kultury ludowej górskich rejonów Polski i całego świata. Jak w latach poprzednich, tak i w tym roku widzieliśmy występy zespołów prezentujących góralski folklor i rywalizujących o „Złote Ciupagi”.

Na scenie występowały zespoły z Zakopanego oraz z całego świata. W tym roku wydarzenie jest poświęcone obrzędom oraz tradycjom związanym z pracą na roli, produktom rolnym i ich wykorzystaniu w regionalnej kuchni, w tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu.

Próbowaliśmy potraw z całego świata, a następnie w wiosce festiwalowej mogliśmy wykonać rękodzieła oraz inne prace plastyczne.

Ułatwienia dostępu